Online Trafik Cezası Ödeme – Trafik Borcu Sorgulama

Trafikte Cezai İşlem Uygulanan Durumlar

24.07.2018
23
Reklam

Hangi hatalarımız sonucunda nasıl cezalar alıyoruz incelememiz gerekirse en başında gelen emniyet kemerimizi takmaktır. Başlı başına hayat kurtaran emniyet kemerini takmaz isek gerekli cezai duruma tabi olmamız kaçınılmaz olur. Kanunlara istinaden para cezası 92,00 TL’dir ve 15 ceza puanı uygulanmaktadır. Ayrıca alkollü araç kullanma en çok karşılaşıp trafik cezasına tabi tutulan, kötü sonuçlara yol açan bir durumdur.
Alkollü araç kullananların öncelikle kaç promil alkollü oldukları ölçülüp daha sonrasında gerekli para cezası ödenecektir. Ayrıca 20 ceza puanı alacaklardır. Her alkollü yakalandıklarında aynı şekilde belirlenen oranlarda ödeme yapacaklar ve cezai puanları artacaktır. Ölçümlerin yapılması sonucunda 1,00 promilin üzerinde çıkar ise mahkemeye sevk edilebilecek ehliyetlerine de el konulabilecektir. Trafikte ehliyetsiz seyretmekte cezai durumlara yol açar.
Sürücü belgesi olmadan kullananlara uygulanacak trafik cezası 1609 TL’dir. Araç içerisinde seyir halinde iken telefon, telsiz vs gibi iletişim araçları ile konuşuyor olmak bunun dışında çevreye zarar verecek şekilde başka insanları rahatsız ederek araç kullanmak da 88 TL para cezasına tabi olan işlemlerdendir. Aracımızla kırmızı ışıkta durmamız gerekirken geçersek uygulanacak trafik ceza bedelimiz 189 TL olacaktır.
Aracın muayenesi de belirli periyotlar ile yaptırmak gerekir. Yapılmadığı takdirde kanunlar gereğince tespit edildiğinde uygulanacak cezai tutar 88 TL olup cezai puanı 10 olacaktır. Hız sınırını aşma durumda ise 189 TL ödenmektedir. Zorunlu haller dışında belirtilen yerler haricinde aracın park edilmemesi gereken yerde bekleme yapmak ise 88 TL para cezası ile sonuçlanmaktadır. Trafikte cezai işlem uygulanan durumlar sayesinde trafiğin düzene girmesi ve başımıza gelebilecek felaketlerden caydıracağını önlem ve tedbirler almamızı gerektirdiğini bilmeliyiz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalayanlar arama motorlarına ve ilgili kurumlara bildirilecektir. | Trafik Cezası Ödeme