Online Trafik Cezası Ödeme – Trafik Borcu Sorgulama

Trafik Borcu Nasıl Ödenmeli

24.07.2018
23
Reklam

İnternet ortamında verdiğiniz bilgilere göre plakadan araç sorgulama, borç sorgulama, borç sorgulama, kasko ve sigorta bilgisi ve araç sahibi hakkında bilgi sorgulama işlemlerini hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bu hizmet ayrıca ikinci el araç alımı ve satışlarında aracın kazasının olmadığını göstererek de sizi bilgilendiriyor ve aldatılmanızın önüne geçiyor.
Siteye girdiğinizde trafik borcu ödeme işlemlerinde aşama aşama yönlendiriliyorsunuz. Önce üst kısımda belirttiğimiz bilgileri giriyoruz. Trafik cezası borç ödeme işlemini kredi kartı ile gerçekleştireceksiniz. Açılan menüden plaka, T.C. ve aracın tescil bilgilerini girdikten sonra işlemi onaylayın, ardından motorlu taşıtlarda kredi kartı ile ceza ödem işlemleri açılacaktır, yeni açılan menüde isten bilgilerin ceza evrakınıza göre doldurun. Tutanak tarihi, tutarı ve türü gibi, Bunları doldurduktan sonra kredi kartı numaranızla ödemenizi onaylayarak işlemi tamamlamış olursunuz.
Vergi dairesinin web adresinde yer alan iletişim bilgileri sayesinde işlemlerinizi hatasız yapabilmek, bilgi almak ve cezai durumlara düşmemek için telefonla bire bir canlı destek alabilirsiniz. Tarafınıza verilen trafik cezalarının haksız yere olduğunu düşünüyorsanız 15 gün içerisinde itiraz edebilirsiniz. Bu itirazları trafik cezası itiraz mahkemelerine dilekçe ile müracaat ederek, ceza tutanağı ve dava dosyası ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca trafik cezalarını on beş gün içinde ödediğiniz takdirde %25 ceza indiriminden yararlanarak daha az ödeyebilirsiniz.
Biliyorsunuz ara ara trafikte kurallara düzenli riayet edenler tatil ve benzeri hediyelerle ödüllendiriliyor. Hem canınızı hem de aracınızdaki sevdiklerinizi ve aracınızı emniyete almak, yaya ve diğer araç kullanıcılarına zarar vermemek için trafik işaret ve işaretçilerine dikkat edin. Bu cezalar sürücüleri hatalardan caydırarak, daha dikkatli olmalarını sağlamak açısından hayati öneme sahiptir.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalayanlar arama motorlarına ve ilgili kurumlara bildirilecektir. | Trafik Cezası Ödeme