Online Trafik Cezası Ödeme – Trafik Borcu Sorgulama

Emniyet Şeridi Kuralları

03.10.2018
53
Emniyet Şeridi Kuralları
Reklam

Trafikte geçiş üstünlüğü olan araçlara sürücülerin doğru bir şekilde yol vermeleri ve geçiş haklarını kesinlikle ihlal etmemeleri gerekmektedir. Görev esnasında çalışanların can ve mal güvenliklerini korumak adına tasarlanan kanunda bu araçların kesinlikle trafik kısıtlarına ve yasaklarına bağlı olmamaları gerekmektedir.
Trafikte bu araçların geçiş üstünlüğü bulunmaktadır ve diğer sürücülerin bu araçlara mutlaka geçiş üstünlüğü sağlamaları gerekmektedir. Halkın can ve mal güvenliğini sağlamak adına araçlar geçiş üstünlüğü işareti verirler. Bu durum karşısında diğer sürücülerin doğru şekilde yol vermeleri gerekmektedir. Bu araçlar arasında birbiri ile karşılaşan araçların olması halinde geçiş üstünlüğü yukarıdan aşağıya belirtilen şekildedir.

Acil Önceliği Olan Araçlara Nasıl Yol Verilmesi Gerekir?
Sürücülerin acil önceliği olan bir araçla karşılaşmaları halinde bu araca yol vermeleri gerektiğinde ise durmaları gerekmektedir. Bu bir zorunluluktur, halkın can ve mal güvenliğini korumak adına getirilen bir kuraldır. Bu araçlar öncelik işareti verdiği anda yolda bulunan sürücülerin yolu açmaları eğer açamıyorlarsa da durmaları gerekmektedir. Trafikte geçiş üstünlüğü olan araçlar böylelikle yolda kalmayarak halkın can ve mal güvenliğini sağlayabilmektedirler. Bu noktada sürücülerin duyarlı bir şekilde davranarak acil önceliği olan aracı fark eder fark etmez derhal yol vermeleri ya da durmaları gerekiyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalayanlar arama motorlarına ve ilgili kurumlara bildirilecektir. | Trafik Cezası Ödeme