Anasayfa / Trafik Cezası Ödeme / Trafik Borcu Nasıl Ödenmeli

Trafik Borcu Nasıl Ödenmeli

İnternet ortamında verdiğiniz bilgilere göre plakadan araç sorgulama, borç sorgulama, borç sorgulama, kasko ve sigorta bilgisi ve araç sahibi hakkında bilgi sorgulama işlemlerini hızlı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bu hizmet ayrıca ikinci el araç alımı ve satışlarında aracın kazasının olmadığını göstererek de sizi bilgilendiriyor ve aldatılmanızın önüne geçiyor.
Siteye girdiğinizde trafik borcu ödeme işlemlerinde aşama aşama yönlendiriliyorsunuz. Önce üst kısımda belirttiğimiz bilgileri giriyoruz. Trafik cezası borç ödeme işlemini kredi kartı ile gerçekleştireceksiniz. Açılan menüden plaka, T.C. ve aracın tescil bilgilerini girdikten sonra işlemi onaylayın, ardından motorlu taşıtlarda kredi kartı ile ceza ödem işlemleri açılacaktır, yeni açılan menüde isten bilgilerin ceza evrakınıza göre doldurun. Tutanak tarihi, tutarı ve türü gibi, Bunları doldurduktan sonra kredi kartı numaranızla ödemenizi onaylayarak işlemi tamamlamış olursunuz.
Vergi dairesinin web adresinde yer alan iletişim bilgileri sayesinde işlemlerinizi hatasız yapabilmek, bilgi almak ve cezai durumlara düşmemek için telefonla bire bir canlı destek alabilirsiniz. Tarafınıza verilen trafik cezalarının haksız yere olduğunu düşünüyorsanız 15 gün içerisinde itiraz edebilirsiniz. Bu itirazları trafik cezası itiraz mahkemelerine dilekçe ile müracaat ederek, ceza tutanağı ve dava dosyası ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca trafik cezalarını on beş gün içinde ödediğiniz takdirde %25 ceza indiriminden yararlanarak daha az ödeyebilirsiniz.
Biliyorsunuz ara ara trafikte kurallara düzenli riayet edenler tatil ve benzeri hediyelerle ödüllendiriliyor. Hem canınızı hem de aracınızdaki sevdiklerinizi ve aracınızı emniyete almak, yaya ve diğer araç kullanıcılarına zarar vermemek için trafik işaret ve işaretçilerine dikkat edin. Bu cezalar sürücüleri hatalardan caydırarak, daha dikkatli olmalarını sağlamak açısından hayati öneme sahiptir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Trafik Cezalarına Af, İndirim Ve Taksitlendirme

Trafik cezalarına af gelecek olması son zamanların en çok merak edilen konuları arasında. Vatandaşların yakından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir