Online Trafik Cezası Ödeme – Trafik Borcu Sorgulama

Trafik Cezası Nereye Ödenir

24.07.2018
81
Reklam

Böyle bir durum başımıza geldi ve biz hatalı bulunduysak bize bir ceza yazılır ve bu ceza bize bir tebliğ ile bildirilir, tebligat elimize ulaştığı andan itibaren trafik cezasının ödeme süresi başlamış olur. Eğer tebligat’ta yazan süre içerisinde cezamızı ödemez isek ödeme gecikmesi nedeni ile ilave cezalandırmalar uygulanabilir ve cezamız artar, yani belirtilen süre içerisinde cezamızı ödemeye dikkat etmeliyiz.
Cezamızı belirlenen yerlerden çok kolay bir şekilde ödeyebiliriz. Trafik Cezası Nereye Ödenir sorusunun cevabı ise çok basit. Trafik cezalarını ceza kesildiği sırada direk olarak ödeye bileceğimiz gibi tebliğden sonrada ödeme yapma şansımız var. Eğer cezamızı tebliğden sonra ödeyecek isek, Trafik Cezası Nereye Ödenir sorusuna iki cevap verebiliriz.
İlk yöntem olarak internetten online trafik cezası ödeme diyebiliriz. Online ödeme yapmak için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi’nin internet sitesi girmeliyiz, daha sonra yapmamız gereken Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi’nin internet sitesinde Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme kısmına girmek. Açılan yeni sayfada ilk yapacağımız plakamızı birleşik olarak yazmak, eğer plakamız özel ise oradan belirtmemiz gerekmektedir.
Daha sonra T.C. kimlik numaramızı ya da vergi kimlik numaramızı belirtilen yerlere doğru bir şekilde giriyoruz. Sonrasında tescil tarihimizi de yazarak tamam butonuna basmamız yeterli olacaktır. Bu şekilde ödeme sistemine giriş yapmış olacağız bu sistemde bize belirtildiği şekilde kredi kartımız ile ödeme yapabiliriz. İnternet bankacılığının yaygınlaşmış olması nedeni ile isterseniz kendi hesabınız üzerinde güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.
Trafik Cezası Nereye Ödenir sorusunun ikinci yanıtı ise nakit olarak para yatırmak olacaktır. Nakit olarak ödeme yapa bileceğimiz birkaç ödeme noktası bulunmaktadır.
Nakit olarak ödeme yapabileceğimiz noktalar.
Vergi Daireleri
PTT şubeleri
Banka şubeleri
Bu sıraladığım noktalardan ödememizi çok hızlı ve kolay bir şekilde, ister kredi kartı istersek de nakit para olarak ödeye biliriz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

İçerek kopyalayanlar arama motorlarına ve ilgili kurumlara bildirilecektir. | Trafik Cezası Ödeme