Anasayfa / Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme / İnternetten Trafik Cezası Ödeme

İnternetten Trafik Cezası Ödeme

Trafik cezaları birçok sürücünün başına bela olmuş dur, eğer trafikte konulan kurallara uymaz isek çeşitli kanunlar ile desteklenen bazı cezalara tabi tutuluruz. Bu tarz durumlar bazen bizden kaynaklanır bazen de dış etkenlerden kaynaklanır. Eğer böyle bir durum başımıza gelirse ve bizden kaynaklanıyorsa ceza yazılır ve bu cezayı belli bir süre içerisinde ödememiz gerekmektedir. Trafik cezalarını ödemenin birçok yolu bulunmaktadır.

Ceza bize iki şekilde yazıla bilir, bunlardan ilki polis tarafından direk olarak yüzümüze yazılır, bir diğeri ise plakamıza yazılan cezalardır. Eğer yolda polis sizi durdurup yüzünüze ceza yazdı ise o anda direk olarak ödeme yapma şansınız olduğu gibi cezanızı daha sonradan belirlenen noktalardan yani PTT Şubeleri, Banka Şubeleri, Vergi Daireleri gibi yerlerden ister kredi katı isterseniz de nakit olarak yapa bilirsiniz.

Eğer ceza plakamıza yazıldı ve bize tebliğ ile bildirildi ise ilk yolda olduğu gibi belirlenen ödeme noktalarından nakit veya kredi kartı olarak ödeme yapabilirsiniz. Bu iki yolda da ödeme yapmanız için bir yöntem daha var oda İnternetten Trafik Cezası Ödeme bu yöntemde kredi katınızla ya da banka kartınız ile direk olarak ödeme yapabilirsiniz. Peki, bu internetten trafik cezası ödeme işi nasıl yapılır.

İnternetten Trafik Cezası Ödeme yönteminde online olarak ödeme yapmamız için ilk olarak yapmamız gereken şey Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi’nin internet sitesine girmek olacaktır, daha sonra yapmamız gereken şey ise Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi’nin internet sitesinde Motorlu Taşıtlar Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme kısmına girmek.

Daha sonra açılan yeni sayfadan ilk olarak yapacağımız şey ise plakamızı bileşik olarak yazmaktır, eğer plakanız özel ise bunu orada belirtmeniz gerekmektedir. Ardından T.C. kimlik numaramızı ya da vergi kimlik numaramızı belirtilen yerlere doğru bir şekilde yazıyoruz. Sonrada tescil tarihimizde yazarak tamam butonuna tıklamamız yeterli olacaktır. Bu şekilde ödeme sistemine giriş yapmış olacağız, sistemde bize belirtilen şekilde kredi kartımız ile ödeme yapacağız.

Bu işlem oldukça güvenli ve kolay bir işlemdir. Son bir uyarıda bulunalım eğer cezanızı belirtilen süre zarfında ödemez iseniz geciktirme cezası adı altında daha fazla miktarda ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Trafik Cezalarına Af, İndirim Ve Taksitlendirme

Trafik cezalarına af gelecek olması son zamanların en çok merak edilen konuları arasında. Vatandaşların yakından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir